Glutatyon Nedir? Glutatyon Serumu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyon, sistein, glisin ve glutamin adı verilen üç amino asidin bir kombinasyonu olan bir tripeptittir. Vücudumuzdaki hücrelerin çoğunda bulunur ancak çoğunlukla karaciğerde konsantre olarak bulunur. Yine de onu bu kadar harika yapan şey burada. Glutatyon, vücudunuzda dolaşan tüm kötü molekülleri toplayan ve onları etkisiz hale getiren yapışkan bir kükürt kimyasal grubu içerir. Bunlara serbest radikaller denir ve yok edildiklerinde bağışıklık sisteminiz büyük bir güç kazanır.

Glutatyon antioksidan içerisinden 3 tane aminoasit vardır.   Bu aminoasitler şu şekilde sıralanabilir ;

Glutamin
Sistein
Glisin

Glutatyon düzeyi vücutta yüksek tutulduğunda kişiler daha sağlıklı, performansı yüksek, hastalıkların korunması gibi pek çok yönden daha iyi durumda olurlar. Bununla birlikte Glutatyonlar vücudun temel yapı taşı olan hücrelerin enerji merkezi olan mitokondrinin daha iyi bir şekilde çalışmasını da sağlamaktadır.

Glutathione insan vücudunda önemli bir yere sahiptir


GLUTATYONUN 5 FAYDASI

Glutatyon IV infüzyon tedavisi, hem cildiniz hem de vücudunuz için güçlü bir fayda paketi ile birlikte gelir. Onu alıp nasıl hissettiğinizi gördüğünüzde, ona neden Ana Antioksidan dendiğini daha iyi anlayacaksınız. Bunlar faydalarından sadece birkaçı;

1. KRONİK HASTALIĞI ÖNLER


Parkinson Hastalığı, kalp hastalığı, kronik yorgunluk sendromu, artrit ve kanser gibi bir tür kronik hastalığı olan hemen hemen her insanın benzer bir özelliği vardır: Glutatyon seviyeleri düşüktür. Vücudumuza çok fazla toksin soktuğumuzda veya oksidatif stres altında kaldığımızda hastalanırız. Glutatyon, antioksidan güçlerini bu toksinleri ve stresi ortadan kaldırmak için kullanır ve bu da kronik hastalıkların önlenmesine yol açar.

2. YAŞLANMA SÜRECİNİ YAVAŞLATIR


Glutatyon, özellikle yaşlanma sürecini hızlandıran hasarlı hücreleri onarmak için çok zaman harcar. Serbest radikalleri vücudumuzdan uzaklaştırarak daha güçlü saç ve tırnaklara, daha sıkı ve parlak bir cilde ve daha yüksek enerji seviyelerine merhaba diyoruz. Glutatyon ayrıca mitokondriyal büyümeyi teşvik eder, yaşlanan hücrelerin yerine daha genç, daha faydalı hücreler yaratır.

3. ATLETİK YETENEĞİ ARTIRIR


Atletik olarak en yüksek yeteneğinize ulaşmak istiyorsanız, glutatyon bunun için en iyi takviyelerden biridir. Sadece kas hasarı olaylarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda gücünüzü ve dayanıklılığınızı da artırır; vücudunuzu yağdan daha fazla kas yapmaya teşvik eder ve iyileşme sürelerini azaltır.

4. ENFLAMASYONU KONTROL EDER


Serbest radikaller vücudunuzda toplanmayı severler, seçtikleri buluşma noktasında iltihaplanmaya ve hasara neden olurlar. Ancak vücudunuzda yeterli miktarda glutatyon olduğunda, antioksidan serbest radikal partisini havaya uçurur – bu, iltihaplanmaya veda edebileceğiniz anlamına gelir çünkü ona neden olan hücrelere zarar veren moleküller dışarı atılır.

5. KARACİĞERİ DETOKSİFİYE EDER


Glutatyon en yaygın olarak karaciğerlerimizde bulunur ve toksinlerin onlara bağlanmasını ve vücuttan atılmasına yardımcı olması için akmasını bekler. Varsayılan olarak, bu, karaciğeri detoksifiye ettiği anlamına gelir, bu da karaciğer yağlanması gibi durumları önlemeye yardımcı olur.

 

GLUTATYONUN FAYDALARINI HEMEN YAŞAYIN

Çok halsizseniz (belki akşamdan kalmışsanız, yeterince uyuyamıyorsanız veya soğuk algınlığından kurtulamıyorsanız) bugün bir IV Glutatyon Serum denemek için bizi arayın. Sadece cildinizin parlak görünmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda tazelenmiş ve canlanmış hissedeceksiniz.

 

İletişim ve bilgi için bizi arayın

 

Whatsapp: 0533 138 95 34

• Sinir sistemi bozuklukları, kordinasyon problemleri
• Akıl sağlığında bozukluklar
• Titreme
• Koyu renkli cilt
• Erken yaşlanma
• Vertigo
• Diabet
• Düşük sperm sayısı
• Katarakt
• Kanser
İsteğinize bağlı olarak glutatyonu evde, evinizin rahatında veya iş yerinizde işinizi yaparken de uygulama yapabiliriz, normal rutininizi etkilemez aksine sizi daha enerjik ve zinde hissettirir. Süresi 10-15 dakika sürmektedir. Randevu alarak planlamasını yapmak için iletişime geçiniz.
4 - 6 seans haftada 1 şeklinde damar yolu ile uygulamalar yapılır. Toplamda 10 ya da 15 dakika gibi kısa sürede damar yolundan glutatyon tedavisi verilir. 4-6 seanslık uygulamaya başlandıktan sonra 2.uygulamanın bitimi ile etkiler görülmeye başlar. 6. Seansın da bitimi ile tüm etkiler belirgin bir şekilde görülmektedir. Bu uygulama istendiği zaman tekrarlanabilen bir uygulamadır. Vücudumuzda üretilen bir molekül olduğu için bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Hamile, emziren kadınlara, çocuklara, aktif kemoterapi alan hastalara uygulanmaz.Kemoterapi seansları biten kanser hastalarına uygulanabilir.
Glutatyonun vücuda alınarak hızlı bir şekilde kullanılmaya başlanmasının en başarılı yolu damar ile vücuda alınmasıdır. Uygulama ağrısız olarak damar yolu ile yapılır. Toplamda 10 ya da 15 dakika gibi kısa sürede gerçekleşmektedir.
Glutatyon tedavisi, bağışıklık sistemi sorunları, kronik yorgunluk sendromu, otoimmün hastalıklar, alerjiler, astım, diyabet, karaciğer hastalıkları, kalp hastalıkları ve Parkinson hastalığı gibi birçok hastalığın tedavisine yardımcı olabilir. Ayrıca, glutatyonun antioksidan özellikleri, kanser ve Alzheimer gibi diğer hastalıkların önlenmesinde de etkili olabilir. Ancak, herhangi bir tedavi öncesinde doktorunuza danışmanız önemlidir.
Glutatyonun yan etkileri nadirdir ve genellikle hafiftir. Ancak, yüksek dozlarda alındığında bazı insanlarda mide rahatsızlığı, baş ağrısı veya ishal gibi yan etkiler görülebilir.
Glutatyon, et, süt ürünleri, meyve ve sebzelerde doğal olarak bulunur. Ancak bu gıdalardaki glutatyon miktarı genellikle çok düşüktür. Glutatyon içeren besinler arasında lahana, karalahana, brüksel lahanası, enginar,karnabahar, ıspanak, maydanoz, sarımsak, soğan, tarçın, kimyon, zerdeçal, avokado, kuşkonmaz, bamya, kabak, greyfurt, havuç sayılabilir.
Glutatyon, hücrelerinizin normal fonksiyonlarını destekleyerek birçok faydaya sahiptir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine, karaciğer fonksiyonlarının desteklenmesine ve hatta cilt sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olabilir.
Glutatyonun şaşırtıcı bir yan etkisi, cilt tonunuzu beklenmedik bir şekilde hafifletebilmesidir. Vücudunuza girdiğinde, melanin üreten enzim olan tirozinazı devre dışı bırakır. Kişisel tercihinize bağlı olarak, bu iyi ya da kötü bir şey olabilir - tıpkı solaryumun etkilerinin hem iyi hem de kötü olarak kabul edilmesi gibi. Ama her durumda, bu sadece geçici bir değişim. Glutatyon sisteminizde döngüye girer girmez, cilt aydınlatma etkileri dağılır.
4-6 seanslık uygulamaya başlandıktan sonra 2.uygulamanın bitimi ile etkiler görülmeye başlar. 6. Seansın da bitimi ile tüm etkiler belirgin bir şekilde görülmektedir. Bu uygulama istendiği zaman tekrarlanabilen bir uygulamadır. Tedaviye devam etmeseniz de uygulamanın etkisi 2 ile 4 ay arasında sürecektir.
İstanbul'da her bölgede hizmet vermekteyiz, fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.